Machem - płyny chłodnicze, do instalacji i kolektorów Płyny do instalacji i kolektorów Machem - aktualności Kalkulator przeliczeniowy Machem - kontakt
  Kontakt
MACHEM sp. z o.o.

56-100 Wołów
ul. Witosa 1
tel/fax 071 319 69 84
voip 0 399 219 382

biuro@machem.pl
machem@machem.pl
www.machem.plwizytówka

Płyny do klimatyzacji, wentylacjiFirma Machem jest producentem płynów do układów wymiany i transportu ciepła w urządzeniach wentylacyjnych , klimatyzacyjnych do klimatyzacji przemysłowej i precyzyjnej oraz chłodnictwa i ogrzewnictwa. W trosce o środowisko naturalne i bezpieczeństwo użytkowników produkowane przez nas wyroby poprzez zastosowanie odpowiednich składników i technologii spełniają wymagania dotyczące ochrony środowiska.

TERMSOL EKO

Płyny eksploatacyjne do układów wymiany ciepła produkowane są na bazie koncentratu Termsol EKO w następujących podstawowych wersjach temperaturowych :

[Kliknij na interesujący Cię produkt w celu pobrania SPECYFIKACJI TECHNICZNEJ]

Skład chemiczny pozwala na uzyskiwanie dobrych parametrów termodynamicznych i lepkościowych. Zabezpieczają układ przed powstawaniem osadów i rozwojem życia mikrobiologicznego. Nie zawierają fosforanów, azotanów, krzemianów i boranów. Są łatwo biodegradowalne. Płynów w wersjach eksploatacyjnych nie należy rozcieńczać.

TERMCOL EKO

Solanki Termcol EKO to płyny eksploatacyjne na bazie chlorków wapnia i magnezu stosowane do instalacji wymiany ciepła głównie w układach mających kontakt z żywnością.

Termcol EKO dostępny jest w następujących, podstawowych wersjach eksploatacyjnych:

[Kliknij na interesujący Cię produkt w celu pobrania SPECYFIKACJI TECHNICZNEJ]

Zalecany do stosowania w instalacjach przemysłu spożywczego. Płyny Termcol EKO są nietoksyczne i całkowicie bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego.

INHIBITORY KOROZJI

Płynne mieszaniny inhibitorów korozji do układów wodnych i wodno- glikolowych zabezpieczające instalacje przed korozją, procesem powstawania osadów oraz przed rozwojem życia mikrobiologicznego.

Inhibitor BST

Inhibitor na bazie soli potasowych kwasów organicznych, benzotriazoli oraz stabilizatorów rezerwy alkalicznej i pH. Idealny do układów wymiany ciepła gdzie jako medium zastosowano glikol monoetylenowy lub propylenowy. Nie zawiera fosforanów, azotanów, krzemianów i boranów.
Specyfikacja Inhibitor BST

Inhibitor T

Inhibitor na bazie zasad organicznych stosowany do wodnych instalacji wymiany ciepła. Zabezpiecza układ przed korozją i stabilizuje odczyn pH. Może być również stosowany do układów glikolowych. Nie zawiera fosforanów, azotanów, krzemianów i boranów. W swojej ofercie posiadamy także preparaty do dezynfekcji i czyszczenia urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.
Specyfikacja Inhibitor T

TERMSEPT "DR.OK"- PREPARAT DO DEZYNFEKCJI I CZYSZCZENIA

Preparat do dezynfekcji i czyszczenia urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Skuteczny środek biobójczy, usuwa grzyby oraz pleśnie, likwiduje nieprzyjemny zapach, daje długotrwały efekt.
Specyfikacja TERMSEPT