Machem - płyny chłodnicze, do instalacji i kolektorów Płyny do instalacji i kolektorów Machem - aktualności Kalkulator przeliczeniowy Machem - kontakt
  Kontakt
MACHEM sp. z o.o.

56-100 Wołów
ul. Witosa 1
tel/fax 071 319 69 84
voip 0 399 219 382

biuro@machem.pl
machem@machem.pl
www.machem.plwizytówka

Płyny do pomp ciepłaKoncentrat i płyny do pomp ciepła i układów c.o. Termsol ET i Termsol EKO zapewniają pełną , wieloletnią ochronę i efektywną pracę instalacji . Posiadają pakiet nowoczesnych inhibitorów korozji , stabilizatorów pH i rezerwy alkalicznej oraz związków antypiennych.

Skład chemiczny pozwala na uzyskiwanie dobrych parametrów termodynamicznych i lepkościowych. Zabezpieczają układ przed powstawaniem osadów i rozwojem życia mikrobiologicznego. Nie zawierają fosforanów, azotanów, krzemianów i boranów.

Do układów wody lodowej produkujemy płyn Termcol EKO. Jest to solanka na bazie chlorków wapnia i magnezu zawierająca pakiet specjalnych inhibitorów korozji i stabilizatorów odczynu pH.

Płyny Termsol ET posiadają Atest PZH nr 2281/2009

TERMSOL ET

Gotowe płyny eksploatacyjne produkowane są na bazie Koncentratu Termsol ET w następujących , podstawowych wersjach temperatur krystalizacji :

[Kliknij na interesujący Cię produkt w celu pobrania SPECYFIKACJI TECHNICZNEJ]

Płyny Termsol ET zalecane są głównie do pomp ciepła oraz do przemysłowych instalacji wymiany ciepła.

Na życzenie Klientów produkujemy płyny w dowolnej konfiguracji temperatur krystalizacji. Dla naszej strefy klimatycznej do pomp ciepła i przemysłowych instalacji grzewczo-chłodzących zalecamy płyny o temperaturze krystalizacji min. - 20 °C. Dobór właściwego płynu powinien wynikać ze specyfikacji urządzeń i zaleceń producentów instalacji.

Płynów w wersjach eksploatacyjnych nie należy rozcieńczać.

TERMSOL EKO

Gotowe do użycia płyny eksploatacyjne produkowane są na bazie koncentratu Termsol EKO w następujących podstawowych wersjach temperaturowych :

Zalecany do stosowania w instalacjach przemysłu spożywczego. Płyny Termsol EKO są nietoksyczne i całkowicie bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego. Płynów w wersjach eksploatacyjnych nie należy rozcieńczać.

TERMCOL EKO

Gotowe do użycia płyny eksploatacyjne-solanki do napełniania instalacji wody lodowej głównie w przemyśle spożywczym. Termcol EKO dostępny jest w nastepujących , podstawowych wersjach eksploatacyjnych: