Machem - płyny chłodnicze, do instalacji i kolektorów Płyny do instalacji i kolektorów Machem - aktualności Kalkulator przeliczeniowy Machem - kontakt
  Kontakt
MACHEM sp. z o.o.

56-100 Wołów
ul. Witosa 1
tel/fax 071 319 69 84
voip 0 399 219 382

biuro@machem.pl
machem@machem.pl
www.machem.plwizytówka

Płyny do kolektorów, instalacji kolektorowychKoncentrat i płyny do kolektorów słonecznych Termsol EKO i Termsol EKO PRO produkowane są na bazie nietoksycznego glikolu propylenowego.

Płyny Termsol EKO i Termsol EKO PRO zapewniają ochronę instalacji przed niskimi temperaturami, procesami korozji i kawitacji. Zabezpieczają układ przed powstawaniem osadów i rozwojem życia mikrobiologicznego. Nie zawierają fosforanów, azotanów, krzemianów i boranów. Są praktycznie neutralne wobec większości uszczelnień z tworzyw sztucznych, spawów i lutów stosowanych w instalacjach. Posiadają dobre parametry termodynamiczne i lepkościowe. Zawierają środki stabilizujące odczyn pH oraz antypieniacze.

Płyny Termsol EKO i Termsol EKO PRO zapewniają prawidłową ochronę instalacji przez okres min. 3 lat. Są nietoksyczne i łatwo biodegradowalne co sprawia , że ich stosowanie nie powoduje większych zagrożeń dla ludzi i środowiska naturalnego.

Płyny Termsol EKO posiadają Atest PZH nr 2280/2009

TERMSOL EKO

Gotowe do użycia płyny eksploatacyjne produkowane są na bazie koncentratu Termsol EKO w następujących podstawowych wersjach temperaturowych :

[Kliknij na interesujący Cię produkt w celu pobrania SPECYFIKACJI TECHNICZNEJ]

Na życzenie Klientów produkujemy płyny w dowolnej konfiguracji temperatur krystalizacji. Dla naszej strefy klimatycznej zalecamy płyny o temperaturze krystalizacji min. - 25 °C. Dobór właściwego płynu powinien wynikać ze specyfikacji urządzeń i zaleceń producentów instalacji.

Płyny Termsol EKO zalecane są szczególnie do napełniania instalacji kolektorów płaskich oraz warunkowo do układów kolektorów próżniowych. Płynów w wersjach eksploatacyjnych nie należy rozcieńczać.

TERMSOL EKO PRO

Do kolektorów próżniowych oferujemy płyn Termsol EKO PRO , który ze względu na zastosowanie specjalnej formuły posiada odpowiednie właściwości odpornościowe na wysokie temperatury osiągane w kolektorach próżniowych.

Termsol EKO PRO dostępny jest w wersjach eksploatacyjnych:

[Kliknij na interesujący Cię produkt w celu pobrania SPECYFIKACJI TECHNICZNEJ]

Płynu w wersji eksploatacyjnej nie należy rozcieńczać. Ubytki płynu z instalacji należy uzupełniać wyłącznie płynem Termsol EKO PRO